Więcej

Bezpieczeństwo, moje drugie imię – (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD

Wraz z początkiem ferii zimowych AmberOne Autostrada A1 w ramach kontynuacji kampanii „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, rozpoczyna jej nową odsłonę pod hasłem „(Za)trzymaj się zasad”. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii będzie edukacja kierowców w kwestiach związanych z poprawnymi zasadami zatrzymywania się na autostradzie w razie awarii pojazdu.

 

W kilku miejscach na AmberOne Autostradzie A1 funkcjonariusze Policji będą zatrzymywali wybrane pojazdy i udzielali kierowcom instrukcji na temat właściwego zatrzymania się w razie awarii. Oprócz instrukcji zawierającej zasady poprawnego zatrzymywania się na autostradzie, kierowca otrzyma latarkę bezpieczeństwa i/lub kamizelkę odblaskową. Podobne kontrole będą powtarzane w lutym, marcu, maju oraz listopadzie.

 

Mamy nadzieję, że kampania „(Za)trzymaj się zasad” sprawi, że użytkownicy autostrad i dróg ekspresowych zapamiętają kilka złotych zasad, które zapewnią im bezpieczeństwo. Złote zasady, których należy się trzymać, to:

– zatrzymuj się wyłącznie na pasie awaryjnym jak najbliżej prawej strony

– opuść pojazd przez prawe drzwi

– ostrzeż innych, tj. włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości przynajmniej 100 m

– poruszaj się wyłącznie pasem awaryjnym lub terenem zielonym

– zadzwoń po pomoc

– oczekuj na pomoc w bezpiecznej odległości od pojazdu na terenie zielonym.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej