Więcej

BIAŁY LISTEK ESG POLITYKI dla GTC S.A., koncesjonariusza AmberOne Autostrady A1

Już po raz 13. tygodnik „Polityka” wraz z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu przyznały „Listki ESG POLITYKI” – wyróżnienia dla liderów ESG w Polsce. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Gdańsk Transport Company S.A., która w tym roku otrzymała Biały Listek ESG.

GTC S.A., jako odpowiedzialna społecznie firma, od lat prowadzi kampanie społeczne i realizuje realne działania w kierunku zrównoważonego rozwoju, zarówno proekologiczne, jak i informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa podróżnych i rozwoju społeczności lokalnych. Od zawsze naszym priorytetem jest dobrostan, zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników  oraz pracowników w naszym łańcuchu wartości.

„Dbałość o rozwój zagadnień związanych z ESG towarzyszy nam  od samego początku projektu, dlatego jesteśmy dumni i szczęśliwi, iż mimo znacząco podniesionych kryteriów w stosunku do lat ubiegłych otrzymaliśmy wyróżnienie w postaci Białego Listka ESG. To dowód, że nie zbaczamy z drogi ESG,  a podejmowane przez nas długoletnie działania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju są słuszne.” – mówi Torbjörn Nohrstedt, Prezes Zarządu GTC.

Zestawienie „Listki ESG POLITYKI” powstaje na bazie analizy przeprowadzonej wspólnie z firmą doradczą Deloitte, w której przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw prezentują swoje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Białe Listki otrzymały podmioty, które wdrażają już istotne elementy zarządcze związane z obszarem ESG. Po raz pierwszy wyróżnienie otrzymały tylko te firmy, które publikują raporty pozafinansowe oraz obliczają ślad węglowy w zakresie 1 i 2.

W tegorocznym badaniu wzięło udział 98 podmiotów, z których wyróżnienie otrzymało 58 przedsiębiorstw.

 

Km 17+24: Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej