Więcej

Jeszcze przed wakacjami Telepass dołącza do grona operatorów umożliwiających opłatę za przejazd na Autostradzie A1 AmberOne z wykorzystaniem automatycznego systemu AmberGO.

Jeszcze przed wakacjami Telepass dołącza do grona operatorów umożliwiających opłatę za przejazd na Autostradzie A1 AmberOne z wykorzystaniem automatycznego systemu AmberGO.

  • Dzięki automatycznemu systemowi opłat AmberGO, już ponad półtora miliona kierowców szybko i sprawnie przejeżdża przez bramki na AmberOne Autostradzie A1.
  • Począwszy od 15 czerwca klienci Telepass mogą korzystać z dogodności tego rozwiązania.

 

20 czerwca 2023r. – Gdańsk Transport Company i Telepass, spółka włoska, wiodąca na rynku  zintegrowanej mobilności, ogłaszają rozszerzenie usługi poboru opłaty drogowej z wykorzystaniem automatycznego systemu AmberGO o pojazdy ciężkie (powyżej 3,5 ton) oraz autokary na AmberOne Autostradzie A1. Telepass świadczy już usługi umożliwiające pobór opłat drogowych w Polsce w krajowym systemie e-TOLL oraz na autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków, co wyróżnia spółkę jako jedynego operatora oferującego pełną obsługę poboru europejskich opłat drogowych w kraju.

 

System automatycznego poboru opłat AmberGO funkcjonuje na wszystkich punktach poboru na AmberOne Autostradzie A1 od 2019r. Usługa działa na 152km odcinku Autostrady od Rusocina do Nowej Wsi, a opiera się na systemie naliczania opłaty na podstawie odczytu numerów rejestracyjnych przez kamery zainstalowane na bramkach. Aby skorzystać z automatycznej płatności, wystarczy przejechać przez dowolną bramkę lub bramki przeznaczone wyłącznie AmberGO, oznaczone symbolem kamery.

 

Pojazdy wyposażone w urządzenie Telepass SAT i Telepass EU mogą teraz przejeżdżać przez bramki na AmberOne Autostradzie A1 bez zatrzymywania się, a następnie uregulować należność jedną fakturą obejmującą wszystkie obszary opłat drogowych, dla których Telepass posiada akredytację. Usługę  wnoszenia opłaty za przejazd AmberOne Autostradą A1 można aktywować poprzez Partnerów Sprzedaży Telepass, obecnych w całej Europie. Usługa jest dostępna na urządzeniach satelitarnych oraz DSRC Telepass, również na tych, które już są aktywne.

 

System AmberGO jako pierwszy w Polsce rozpoczął etap automatycznych płatności autostradowych opartych o videotolling. Nieustannie rozbudowujemy system poszerzając wachlarz operatorów obsługujących płatności automatyczne. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że Telepass dołącza do grona operatorów obsługujących  AmberGO, co  ma szansę wpłynąć na wzrost liczby aktywnych użytkowników korzystających z nowoczesnych metod płatności. Aktualnie 38% transakcji  za przejazd autostradą odbywa się z wykorzystaniem płatności automatycznych.” – wyjaśnia Mąkinia, Wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company.

 

Rozszerzając usługę obsługi opłat drogowych o autostradę A1 w Polsce i podejmując udaną współpracę z Gdańsk Transport Company, Telepass potwierdza swą misję upraszczania przemieszczenia się ludzi i towarów w Europie ułatwiając przejazdy przez kilka krajów z wykorzystaniem jednego, współdziałającego z innymi urządzenia” – komentuje Francesco Maria Cenci, Dyrektor Działu Opłat Drogowych i Transakcji Detalicznych w Telepass, który dodaje: “Polska jest strategicznym punktem w świecie transportu drogowego w Europie łącząc ruch transportowy między Wschodem a Zachodem. Wzmacniając naszą usługę w tym kraju, zamierzamy jeszcze bardziej wyjść naprzeciw przewoźnikom zapewniając im innowacyjne i zintegrowane rozwiązanie.”

 

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.