Więcej

Kampania edukacyjna „Bezpieczna Droga na Święta”.

Zbliżające się święta będą okresem wzmożonego ruchu samochodowego. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wspólnie z AmberOne Autostradą A1 i policjantami z Pruszcza Gdańskiego, Tczewa i Starogardu Gdańskiego przeprowadzi działania profilaktyczne przypominające o obowiązkach kierowców pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych.
W związku ze wzmożeniem ruchu kołowego w zbliżającym się okresie świątecznym, Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wraz z AmberOne Autostradą A1 zaplanował kampanię edukacyjną uświadamiającą kierowcom, jak ważne jest prawidłowe oznaczenie pojazdu podczas postoju na autostradach i drogach ekspresowych. Akcja zostanie przeprowadzona na drogach dojazdowych i przy bramkach wyjazdowych z autostrady A-1 na terenie Komend Powiatowych w Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Tczewie w dniach od 22 do 24 grudnia. Policjanci będą sprawdzać, między innymi, stan techniczny pojazdów, będą także przypominać kierowcom o obowiązkach dotyczących oznakowania postoju pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych. Ci, którzy pomyślnie przejdą kontrolę drogową, zostaną nagrodzeni upominkiem.

Aspekt właściwego oznakowania postoju pojazdu na drodze jest zapominany przez kierowców, co, ze względu na rozwijane wysokie prędkości samochodów, jest szczególnie niebezpieczne na autostradach i drogach ekspresowych.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej