Więcej

SzanujMY się

AmberOne Autostrada A1 to nie tylko droga. To także poczucie bezpieczeństwa. Dlatego nie tylko dbamy o jakość nawierzchni, ale poprzez liczne akcje przypominamy naszym Podróżnym, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to wspólna odpowiedzialność. Od lat stawiamy na prostą zasadę: SZANUJMY SIĘ. Kierowca, który szanuje siebie i innych, wybiera współpracę zamiast rywalizacji i życzliwość zamiast agresji. A to już bardzo wiele zmienia na polskich drogach.

Przed nami kolejna edycja kampanii SzanujMY SIĘ. W poprzednich latach realizowaliśmy działania adresowane do kierowców ciężarówek, potem do kierowców pojazdów osobowych, a w tym roku zapraszamy zarówno kierowców już podróżujących naszą Autostradą, jak i osoby dopiero będące na kursie prawa jazdy.

Stale poszerzamy nie tylko grono odbiorców i aktywnych uczestników kampanii, ale i zakres poruszanych tematów. Zdarza się, że wkładamy „kij w mrowisko”, ale zawsze służąc bezpieczeństwu nas wszystkich w ruchu drogowym.

Ten rok dedykujemy nawykom. A dokładniej: zmianie złych nawyków za kierownicą. To niełatwe zadanie, bo jak wiadomo, nawyki rządzą naszymi zachowaniami, a przyzwyczajenie jest drugą naturą. Każda zmiana wymaga autorefleksji i wysiłku. Po pierwsze, szczerego przyznania przed sobą, że można lepiej. Po drugie: powtórzeń, powtórzeń, powtórzeń. Czy warto? Cóż, pytanie retoryczne, gdy stawką jest życie.

Naprawdę łatwo jest wybierać dobrze. Wystarczy uświadomić sobie, że jesteśmy naprawdę blisko. Nie tylko w przenośni, jako MY, wspólnota podróżujących osób. Także dosłownie w przestrzeni: na drogach mijamy się samochodami często o metr. A często o włos.

Podejmij wyzwanie i #zdobądźszacun

Kierowco ciężarówki, dołącz do programu #zdobądźszacun! Na potrzeby programu stworzyliśmy specjalną aplikację z indywidualnym panelem każdego kierowcy, gdzie wszystko dzieje się automatycznie i intuicyjnie.

Dowiedz się więcej

Prawdziwe historie kierowców

Gdy w pierwszej edycji naszej kampanii SZANUJMY SIĘ ogłaszaliśmy konkurs na najciekawszą historię z życia kierowcy zawodowego, nie spodziewaliśmy się… całej książki! Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy najlepszą „truckerstory”: powieść PODWÓJNA CIĄGŁA autorstwa Marka Wers.

Dowiedz się więcej

Filmowe gagi z morałem

O ważnych w naszej kampanii sprawach mówimy znanym i lubianym językiem polskich komedii. Chyba wszyscy znają kultowe cytaty z filmów Rejs, Miś, Kiler czy Chłopaki nie płaczą? Cały komiksowy cykl pod nazwą COOLTOWE ZAGADKI można śledzić na profilu facebookowym naszej Autostrady.

Dowiedz się więcej

Weź kurs na kurs

W ramach kampanii Szanujmy się zapraszamy kierowców pojazdów ciężarowych podróżujących naszą Autostradą na cykl darmowych szkoleń. Będziemy rozmawiać o ważnych zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego – nie tylko tych oczywistych, ale w dużej mierze tych dotykających zwłaszcza kierowców ciężarówek, jak czas pracy, odpoczynek czy stres.

Dowiedz się więcej

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej