AmberOne – Autostrada A1

SPRAWDŹ AmberGO!
NOWY SYSTEM PŁATNOŚCI

System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach!

KALKULATOR OPŁAT
AmberOne Autostrady A1

Oblicz cenę przejazdu

Szanujmy się

AmberOne Autostrada A1 to nie tylko droga. To mnóstwo inicjatyw i działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na rosnącą ilość niewłaściwych i lekkomyślnych zachowań kierowców odpowiadamy: SZANUJMY SIĘ! Nowa kampania społeczna przypomni o zasadach bezpieczeństwa – ale nie tylko. Główny akcent kładziemy na osobistą motywację każdego z kierowców, którzy co dzień na drogach dokonują wyboru: postąpić dobrze czy źle.

Naprawdę łatwo jest wybierać dobrze! Wystarczy poczucie bycia w bliskiej relacji. Nie robimy przecież nic złego naszym rodzinom, przyjaciołom, znajomym. To oczywiste, że nie narażamy ich, dbamy o nich, chronimy. To przecież nasi bliscy. Będąc kierowcą, warto zadać sobie pytanie: jak blisko jesteśmy z innymi osobami na drodze? Odpowiedź jest jednoznaczna: bardzo blisko. Często o metr.

Postawmy na prostą zasadę: poczucia wspólnoty i wzajemnej życzliwości. Życzliwość – a nie agresja, odpowiedzialność – a nie współzawodnictwo, szacunek – a nie pogarda. Słowa SZANUJMY SIĘ są skierowane do wszystkich uczestników ruchu. MY to wszyscy, kierowcy prywatni i zawodowi, motocykliści, rowerzyści i piesi. Pamiętajmy o tym: bezpieczeństwo na drogach to życzliwość i szacunek, który sobie okazujemy! Poczucie odpowiedzialności za siebie nawzajem sprawia, że respektowanie wspólnych zasad staje się najoczywistszą rzeczą pod słońcem.

Pierwszą odsłonę kampanii dedykujemy kierowcom pojazdów ciężarowych, a jej kolejne edycje będą adresowane do kierowców aut osobowych i motocyklistów. Partnerami AmberOne Autostrady A1 w kampanii SZANUJMY SIĘ są terminal kontenerowy DCT GDAŃSK, spedycja międzynarodowa ADAR i sieć stacji paliw SHELL. Patronat medialny nad kampanią objął portal 4Trucks.pl.

Podejmij wyzwanie i zagraj w QUIZ

Dziś rzucamy wyzwanie kierowcom ciężarówek: ZDOBĄDŹ SZACUN! O co chodzi? To zamierzona dwuznaczność. Po pierwsze, zachęcamy: „zdobądź szacunek” w swoim środowisku godną naśladowania postawą. Po drugie, nagradzamy: „szacun” to nowa, stworzona specjalnie na potrzeby kampanii wirtualna waluta, którą można zdobywać i zamieniać na rzeczowe nagrody.

Więcej...

Przysłowia mądrością kierowców

Czego można się dowiedzieć z przysłowia? Wszystkiego! W polskich przysłowiach przechowujemy mądrość naszych przodków, zatem korzystajmy z niej przy każdej okazji, również drogowej. Komiksowy cykl ZAPARKUJ PRZY_SŁOWIE czyli drogową wersję polskich przysłów można śledzić na naszym i Partnerów profilach facebookowych. Oczywiście podczas parkowania, postoju i odpoczynku – wiadomo, nie korzystamy z telefonów za kierownicą!

Więcej...

Podziel się swoją historią

W trasie spotykamy wielu innych kierowców. Kierowcę godnego szacunku najczęściej poznajemy po tym, jak się zachowuje w trudnej sytuacji. W przysłowiu „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” jest wiele prawdy. Zapraszamy kierowców ciężarówek do podzielenia się historiami o sytuacjach drogowych, w których inni kierowcy zasłużyli, bądź nie, na szacunek.

Więcej...