Nowe oznakowanie bramek dedykowanych płatnościom AmberGO

Zmieniamy oznakowanie bramek dedykowanych wyłącznie płatnościom w systemie AmberGO. Oznakowanie będzie jednakowe dla bramek wjazdowych i zjazdowych. Bramki te będą odtąd oznakowane symbolem „kamery” i słowem „tylko” oraz znakiem AmberGO.

Mamy nadzieję, że zmiana wpłynie na czytelność oznakowania i spadek liczby kierowców błędnie wjeżdżających i blokujących bramki dedykowane wyłącznie dla AmberGO. Symbol „kamery” jako oznaczenie pasów obsługujących płatności automatyczne wykorzystywany jest również na innych autostradach w Europie.  Przypominamy także użytkownikom AmberGO, że system działa na wszystkich bramkach i wszystkich węzłach AmberOne Autostrady A1 – nie tylko na bramkach dedykowanych.

W dniu 5 grudnia na autostradzie A1 na wysokości MOP Kleszczewko odbywać się będą ćwiczenia służb ratowniczych polegające na symulacji wypadku.

Jeśli w godzinach 10.00 – 16.00 przejeżdżając obok MOP Kleszczewko zauważysz wypadek prosimy nie dzwonić na tel. alarmowy Operatora lub do innych służb ratowniczych z informacją o wypadku, ponieważ w tych godzinach MOP Kleszczewko będzie miejscem ćwiczeń.

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami nastąpi:

– wyłączenie pasa ruchu w kierunku Gdańska i przekierowanie ruchu przez MOP Kleszczewko

– parking na MOP Kleszczewko kierunek Gdańsk będzie niedostępny dla pojazdów ciężarowych