Więcej

Powrót z wakacji z AmberOne Autostardą A1.

W związku z okresem wakacyjnym oraz zwiększonym natężeniem ruchu a co za tym idzie niestety zwiększoną ilością kolizji i wypadków na A1, AmberOne Autostrada A1 wraz z Wydziałami Ruchu Drogowego Komendy Policji z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego postanowiła przeprowadzić akcję pod nazwą Powrót z wakacji z AmberOne Autostradą A1.

Akcja „Powrót z wakacji z AmberOne Autostradą A1” będzie prowadzona od 24 sierpnia 2012 do 2 września 2012 r. Podczas planowanych działań pracownicy Operatora oraz Policja zamierzają uświadamiać kierowców o zagrożeniach na drodze wynikających ze zbyt dużej prędkości, a także sprawdzać stan techniczny pojazdów. Gdańsk Transport Company S.A. przygotowała ulotki, które będą wręczane kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną na autostradzie prędkość 140km/h. W ramach akcji na zjazdach w Rusocinie, Nowych Marzach oraz Lubiczu staną patrole Policji, które będą zatrzymywać losowo wybrane pojazdy na kontrolę stanu technicznego pojazdu. Prowadzone będą także testy alkoholowe oraz narkotykowe. Ponadto w czasie trwania akcji na autostradzie pojawią się zarówno oznakowane jak i nieoznakowane patrole kontrolujące prędkość pojazdów.

Do akcji „Powrót z wakacji z AmberOne Autostradą A1” dołączy także Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, który za pomocą Mobilnej Stacji Kontroli pojazdów będzie sprawdzał stan techniczny autokarów przewożących osoby powracające z wypoczynku.

Celem prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżnych na autostradzie A1.

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.