Więcej
Home /

Szanujmy się

AmberOne Autostrada A1 to nie tylko droga, to mnóstwo inicjatyw i działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziś stawiamy na prostą zasadę: SZANUJMY SIĘ! Kampania przypomina zasady bezpieczeństwa – ale nie tylko: główny akcent kładziemy na osobistą motywację każdego kierowcy, który co dzień w trasie dokonuje wyboru: postąpić dobrze czy źle.


Życzliwość, a nie agresja, odpowiedzialność, a nie rywalizacja, szacunek, a nie pogarda. Naprawdę łatwo jest wybierać dobrze. Wystarczy poczucie bycia w bliskiej relacji i odpowiedzialności za drugą osobę. Będąc kierowcą, warto zadać sobie pytanie: jak blisko jesteśmy z innymi osobami na drodze? Odpowiedź jest jednoznaczna: bardzo blisko. Często o metr.

Podejmij wyzwanie i #zdobądźszacun

Na potrzeby programu #zdobądźszacun stworzyliśmy w naszej aplikacji AmberOne specjalną zakładkę z indywidualnym panelem dla każdego kierowcy – uczestnika programu. W programie wszystko dzieje się automatycznie i intuicyjnie, a każdy uczestnik widzi w swoim panelu widzi zadania do zrobienia, nagrody i ilość zdobytych przez siebie #szacunów.

Jak dołączyć do programu #zdobądźszacun? To bardzo wygodne:

  •       pobierasz bezpłatną aplikację AmberOne 
  •       i rejestrujesz się w programie #ZdobądźSzacun

Jakie są zasady? Proste:

  •       zbierasz wirtualne #szacuny za swoją wiedzę i zachowania na drogach
  •       wymieniasz #szacuny na nagrody: bilety do kin, teatrów i atrakcji turystycznych

Jak zdobywać #szacuny?

W aplikacji znajdziesz zadania, zaprojektowane tak, że im więcej zadań rozwiążesz – tym do większej ilości masz dostęp. Są to: quiz, krzyżówka, zagadka i zdrapka. Co tydzień pojawia się nowe pytanie quizowe dotyczące zachowań, wyborów i zasad bezpieczeństwa ruchu. Jeśli stać Cię na autorefleksję i dobrze rozwiązujesz zadania – zdobywasz #szacuny!

Dodatkowe #szacuny można zdobywać także za polecenie (skuteczne) programu znajomym oraz rozwiązując zadanie outdoorowe podczas postoju na MOP Kleszczewko (w obu kierunkach). Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku, gdzie regularnie zdarzają się okazję do zdobycia extra 200 #szacunów!

I uwaga: #szacuny przyznajemy także za korzystanie z automatycznego systemu płatności na bramkach autostradowych – czyli za AmberGO (bez względu na to, czy przejazd jest płatny czy bezpłatny). Każdy kilometr przejechany naszą Autostradą liczy się 1:1 czyli 1 #szacun za 1 km.

Jakie są nagrody?

W zależności od ilości zdobytych #szacunów, w Twoim panelu w aplikacji będzie pojawiać się coraz więcej możliwych do odebrania nagród. Mechanizm jest prosty: im więcej #szacunów zarabiasz, tym więcej nagród odbierasz. Wśród nich są bilety do kin, teatrów i atrakcji turystycznych naszego regionu – lista poniżej. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin programu #zdobądźszacun


Prawdziwe historie kierowców

Gdy w pierwszej edycji naszej kampanii SZANUJMY SIĘ ogłaszaliśmy konkurs na najciekawszą historię z życia kierowcy zawodowego, nie spodziewaliśmy się… całej książki! Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy najlepszą „truckerstory”: powieść PODWÓJNA CIĄGŁA autorstwa Marka Wers. Tę niesamowicie emocjonującą historię nagraliśmy i publikujemy w formie audiobooka, by każdy kierowca mógł sobie ją pobrać i posłuchać w trasie. Polecamy! Wszyscy kochamy dobre opowieści. Słuchanie audiobooków w podróży jest niezwykle przyjemne i wciągające, a przy tym nieporównanie bardziej bezpieczne niż zerkanie na ekrany urządzeń elektronicznych.
Życzymy miłego słuchania i niezapomnianych emocji!


Filmowe gagi z morałem

O ważnych w naszej kampanii sprawach mówimy znanym i lubianym językiem polskich komedii. Chyba wszyscy znają kultowe cytaty z filmów Rejs, Miś, Kiler czy Chłopaki nie płaczą? Cały komiksowy cykl pod nazwą COOLTOWE ZAGADKI można śledzić na profilu facebookowym naszej Autostrady. Ostrzegamy: nie tylko chwalimy się poczuciem humoru, lecz cytaty służą jako nośnik ważnych zasad bezpieczeństwa drogowego.
Poruszane w komiksie tematy przypominają kierowcom zawodowym o ważnych dla nich i innych uczestników ruchu sprawach. Cała kampania Szanujmy Się jest po to, by kierowcy spojrzeli na siebie z nowego punktu widzenia: troskliwości, dbałości, życzliwości – zarówno do siebie, jak i do innych. Dlatego mówimy otwarcie między innymi o konieczność zadbania o dobrą kondycję psychofizyczną kierowców, ich odpoczynek, zdrowe odżywianie, zażywanie ruchu na postojach. Mówimy również o newralgicznych i frustrujących tematach, np. kultury zachowań w trasie, na parkingach, CBradio czy podczas kontroli pojazdów. Wierzymy, że warto rozmawiać, a hasło „szanujmy się” trafia w sedno.


Weź kurs na kurs

W ramach kampanii Szanujmy się zaprosiliśmy kierowców pojazdów ciężarowych podróżujących naszą Autostradą na cykl darmowych szkoleń. Będziemy rozmawiać o ważnych zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego – nie tylko tych oczywistych, ale w dużej mierze tych dotykających zwłaszcza kierowców ciężarówek, jak czas pracy, odpoczynek czy stres.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej