AmberOne – Autostrada A1

SPRAWDŹ AmberGO!
NOWY SYSTEM PŁATNOŚCI

System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach!

KALKULATOR OPŁAT
AmberOne Autostrady A1

Oblicz cenę przejazdu

Aktualności

(Za)trzymaj się zasad

„(Za)trzymaj się zasad” jest kontynuacją kampanii „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, tematem przewodnim kampanii jest edukacja kierowców w kwestiach związanych z poprawnymi zasadami zatrzymywania się na autostradzie w razie awarii pojazdu.

Mamy nadzieję, że kampania „(Za)trzymaj się zasad” sprawi, że użytkownicy autostrad i dróg ekspresowych zapamiętają kilka złotych zasad, które zapewnią im bezpieczeństwo. Złote zasady, których należy się trzymać, to:

  • zatrzymuj się wyłącznie na pasie awaryjnym jak najbliżej prawej strony
  • opuść pojazd przez prawe drzwi
  • ostrzeż innych, tj. włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości przynajmniej 100 m
  • poruszaj się wyłącznie pasem awaryjnym lub terenem zielonym
  • zadzwoń po pomoc
  • oczekuj na pomoc w bezpiecznej odległości od pojazdu na terenie zielonym.

W ramach kampanii przygotowano także ulotki z serii „(Za)trzymaj się zasad”, które mogą zostać pobrane z naszej strony internetowej (pobierz tutaj). W czasie trwania akcji ulotki były dostępne także w punktach poboru opłat na AmberOne Autostradzie A1.

Podczas trwania akcji w kilku miejscach na AmberOne Autostradzie A1 funkcjonariusze Policji  zatrzymywali wybrane pojazdy i udzielali kierowcom instrukcji na temat właściwego zatrzymania się w razie awarii. Oprócz instrukcji zawierającej zasady poprawnego zatrzymywania się na autostradzie, kierowca otrzyma latarkę bezpieczeństwa i/lub kamizelkę odblaskową. Podobne kontrole będą powtarzane w lutym, marcu, maju oraz listopadzie.

W ramach kampanii powstały również:

Kampania „Bezpieczeństwo, moje drugie imię – (Za)trzymaj się zasad” została objęta patronatem merytorycznym przez Wojewódzką Komendę Policji w Gdańsku, natomiast patronat medialny objęły Radio Gdańsk i Radio PiK. Do akcji przyłączyły się także Komenda Miejska Policji w Grudziądzu oraz Komenda Powiatowa w Świeciu.