Więcej

(Za)trzymaj się zasad

„(Za)trzymaj się zasad” jest kontynuacją kampanii „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, tematem przewodnim kampanii jest edukacja kierowców w kwestiach związanych z poprawnymi zasadami zatrzymywania się na autostradzie w razie awarii pojazdu.

Mamy nadzieję, że kampania „(Za)trzymaj się zasad” sprawi, że użytkownicy autostrad i dróg ekspresowych zapamiętają kilka złotych zasad, które zapewnią im bezpieczeństwo. Złote zasady, których należy się trzymać, to:

  • zatrzymuj się wyłącznie na pasie awaryjnym jak najbliżej prawej strony
  • opuść pojazd przez prawe drzwi
  • ostrzeż innych, tj. włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości przynajmniej 100 m
  • poruszaj się wyłącznie pasem awaryjnym lub terenem zielonym
  • zadzwoń po pomoc
  • oczekuj na pomoc w bezpiecznej odległości od pojazdu na terenie zielonym.

W ramach kampanii przygotowano także ulotki z serii „(Za)trzymaj się zasad”, które mogą zostać pobrane z naszej strony internetowej (pobierz tutaj). W czasie trwania akcji ulotki były dostępne także w punktach poboru opłat na AmberOne Autostradzie A1.

Podczas trwania akcji w kilku miejscach na AmberOne Autostradzie A1 funkcjonariusze Policji  zatrzymywali wybrane pojazdy i udzielali kierowcom instrukcji na temat właściwego zatrzymania się w razie awarii. Oprócz instrukcji zawierającej zasady poprawnego zatrzymywania się na autostradzie, kierowca otrzyma latarkę bezpieczeństwa i/lub kamizelkę odblaskową. Podobne kontrole będą powtarzane w lutym, marcu, maju oraz listopadzie.

W ramach kampanii powstały również:

Kampania „Bezpieczeństwo, moje drugie imię – (Za)trzymaj się zasad” została objęta patronatem merytorycznym przez Wojewódzką Komendę Policji w Gdańsku, natomiast patronat medialny objęły Radio Gdańsk i Radio PiK. Do akcji przyłączyły się także Komenda Miejska Policji w Grudziądzu oraz Komenda Powiatowa w Świeciu.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej