Więcej

Zrób sobie przerwę.

Uważasz przerwę w trasie za stratę czasu? Zagrażasz bezpieczeństwu swojemu, Twoich pasażerów i innych podróżujących! Zmęczenie za kierownicą to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niepisana zasada mówi o wymaganych 20 minutach przerwy przypadających na każde 2 godziny jazdy.

Jest wiele czynników, które wpływają na Twoją koncentrację podczas jazdy, takich jak pora dnia, stres, długi czas jazdy. Długa podróż, zwłaszcza autostradą, jest nużąca dla kierowcy – co sprawia, że w razie nagłej sytuacji zwiększa się ryzyko podjęcia złej decyzji.

Wysokie prawdopodobieństwo zaśnięcia występuje najczęściej pomiędzy północą a 6 rano. Latem natomiast z uwagi na wysokie temperatury gorzej możesz się czuć za kierownicą także między 13 a 16. Pamiętaj o uzupełnianiu elektrolitów i cukrów, będących „paliwem” dla Twojego mózgu. Polecamy też produkty bogate w magnez, np. orzechy lub czekoladę.

Najlepszym rozwiązaniem jest przerwa, podczas której wybierzesz się na krótki spacer lub wykonasz kilka ćwiczeń poprawiających krążenie krwi – dotlenienie organizmu działa dużo lepiej niż kofeina.

Z doświadczenia na naszej  AmberOne Autostradzie A1 wynika, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi w wyniku braku uwagi kierowców, w krytycznych monetach jazdy. Prosimy uważajcie i planujcie swoją podróż tak aby uniknąć powyższych sytuacji.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej