Więcej

„Licz do zera”, czyli jak osiągnąć zero wypadków śmiertelnych na autostradzie

We wszystkie wakacyjne weekendy na wybranych MOPach AmberOne Autostrady A1 będzie można sprawdzić, jak  niekoniecznie dobre nawyki kierowców, wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

W ramach akcji przygotowana została interaktywna instalacja animacyjno-edukacyjna, która porusza cztery aspekty bezpieczeństwa, będące jednocześnie najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych:

  • niedostosowanie prędkości do warunków drogowych
  • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami
  • dekoncentracja urządzeniami elektronicznymi
  • zmęczenie za kierownicą

Akcja „Licz do zera” to szansa, aby podczas interaktywnej zabawy sprawdzić się i poznać na własnej skórze, że nietrudno jest unikać wypadków. Instalacja pozwoli kierowcom w specjalnych goglach zobaczyć świat bardzo zmęczonym wzrokiem, ocenić swój refleks na refleksomierzu, przyjrzeć się obrazowo realnej bezpiecznej odległości między pojazdami oraz sprawdzić w grze animowanej, jak wiele bodźców z drogi umyka naszej uwadze, gdy zajmujemy się telefonem.

Dodatkowo na młodszych Podróżników czekać będzie specjalna atrakcja: przeskalowana plenerowa planszówka Zielona Podróż, w której dzieci same są „pionkami”. Zabawa porusza tematy bezpieczeństwa w podróży i proekologicznych zachowań, zatem z pewnością dostarczy niezłej porcji ruchu i rozrywki, a także wiedzy na wszystkie – nie tylko wakacyjne – „zielone podróże”.

Zapraszamy we wszystkie wakacyjne soboty na MOP Olsze, Malankowo lub Kleszczewko kierunek Łódź. Uwaga: w razie niepogody działania mogą zostać przełożone na niedzielę, aktualny harmonogram z podaną lokalizacją publikujemy na autostradowym profilu facebookowym.

Planowany harmonogram:

02.07  – MOP MALANKOWO

09.07  – MOP KLESZCZEWKO

16.07 – MOP MALANKOWO

23.07  – MOP OLSZE

30.07  – MOP OLSZE

06.08  – MOP KLESZCZEWKO

13.08  – MOP KLESZCZEWKO

20.08  – MOP MALANKOWO

27.08  – MOP OLSZE

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.