Więcej

Zwolnienie z opłat autostradowych dla kategorii 1 i 1A

Zgodnie z instrukcją otrzymaną z Ministerstwa Infrastruktury, od 4 września 2023 r. od godziny 12:00 do 31 grudnia 2023 r. do godziny 23:59 wszystkie pojazdy kategorii 1 i 1A są zwolnione z opłat za przejazd AmberOne Autostradą A1.

Ważne! Zwolnienie z opłat nie oznacza otwartych bramek.

Podjeżdżając do bramek wjazdowych należy pobrać bilet, natomiast przy zjeździe z autostrady bilet należy przekazać inkasentowi, który otworzy szlaban. Użytkownicy zarejestrowani w systemie AmberGO poruszają się na bramkach bez zmian, tzn. nie muszą pobierać biletu na wjeździe na autostradę ani zatrzymywać się na bramkach podczas zjazdu z autostrady. Stawki za przejazd dla pojazdów kategorii 2-5 pozostają bez zmian.

km 81+300 do km 90+000 pomiędzy węzłami Warlubie – Nowe Marzy

Ruch będzie odbywał się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.

Na węźle Nowe Marzy nie będzie możliwy wjazd na autostradę ani w kierunku Gdańska ani w kierunku Łodzi. Pojazdy jadące autostradą w kierunku Gdańska nie będą mogły zjechać z autostrady na drogę ekspresową S5 oraz na drogę krajową DK91. Będzie natomiast możliwy zjazd na węźle Nowe Marzy w kierunku drogi ekspresowej S5 (kierunek Bydgoszcz)  dla pojazdów jadących w kierunku Łodzi.

km 35+889 do 43+350 pomiędzy węzłami  Pelplin – Kopytkowo

Węzeł Pelplin zamknięty w kierunku Łodzi.

MOP Olsze zamknięty w kierunku Łodzi.

Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi.

 

Więcej informacji