Więcej

Zwolnienie z opłat autostradowych w wakacyjne weekendy

Zgodnie z instrukcją otrzymaną z Ministerstwa Infrastruktury, zwolnienie z opłat za przejazd Autostradą obowiązuje dla wszystkich kategorii pojazdów we wszystkie wakacyjne weekendy, od soboty 1 lipca do poniedziałku 4 września.

Dokładne godziny zwolnienia z opłat:

  • w piątki od godz. 12:00
  • w poniedziałki do godz. 14.00 (bramki wjazdowe zostaną zamknięte o godz. 12.00 – pobór biletu)

W tzw. długi weekend sierpniowy (15 sierpnia jest ustawowo wolny od pracy) zwolnienie z opłat będzie obowiązywać od piątku 11 sierpnia godz. 12.00 do środy 16 sierpnia godz. 14.00. (bramki wjazdowe zostaną zamknięte o godz. 12.00 – pobór biletu).

To oznacza, że osoby wjeżdżające na Autostradę w poniedziałki po godzinie 12.00 będą pobierały bilety wjazdowe i jeśli dojadą do wybranych bramek zjazdowych przed ich zamknięciem do godziny 14.00, opuszczą Autostradę bez uiszczania opłaty (mimo posiadania biletu).

Uwaga!!! Kierowca, który pojawi się na zjeździe po godzinie 14.00, będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty zgodnie z obowiązującym regulaminem tj. w przypadku braku biletu do zapłaty za najdłuższy odcinek dla danego miejsca zjazdu. Dla pojazdów 1 kategorii stawka wynosi max 30 zł, dla pojazdów 2, 3 i 4 kategorii max 71 zł, natomiast dla pojazdów 5 kategorii max 298,90 zł. Opis kategorii pojazdów jest dostępny na stronie www.a1.com.pl w zakładce opłaty/klasyfikacja pojazdów.

Ważne! W trakcie darmowych weekendów ruch na PPO Rusocin i PPO Nowa Wieś odbywa się 3 wjazdami i 3 zajazdami, na większych SPO jak SPO Lubicz i SPO Nowe Marzy odbywa się 2 wjazdami i 2 zjazdami, natomiast na pozostałych SPO 1 wjazdem i 1 zjazdem. Ograniczenie w ilości otwartych bramek podyktowane jest kwestiami bezpieczeństwa, ma na celu uspokojenie ruchu na wjazdach i zjazdach, gwarantując jednocześnie płynny ruch na bramkach. Kierowców prosimy o zwolnienie i wzmożoną uwagę na Placach Poboru Opłat i kierowanie się do bramek oznaczonych na tablicy świetlnej ZIELONĄ STRZAŁKĄ.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej