Więcej

Bezpieczeństwo moje drugie imię, czyli bezpiecznie na wakacje z AmberOne Autostradą A1 – kontrole techniczne

Kolejną odsłoną tegorocznej kampanii Bezpieczeństwo moje 2 imię będą wakacyjne kontrole stanu technicznego pojazdów osobowych podróżujących AmberOne Autostradą A1.

Co roku w okresie wakacyjnym obserwujemy zwiększoną liczbę wypadków, ma to oczywiście związek ze wzmożonym w tym okresie natężeniem ruchu. Najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach jest brawura kierowców, wymuszanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nadmierna prędkość. Nie możemy jednak zapominać, że także stan techniczny naszego pojazdu jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznego poruszania się po drogach.

AmberOne Autostrada A1 wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego postanowiła zadbać o bezpieczeństwo podróżujących AmberOne Autostradą A1 i skontrolować stan techniczny pojazdów osobowych udających się na wakacje. W wybrane wtorki i czwartki, lipca i sierpnia na PPO w Rusocinie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz WITD będą dokonywać losowych kontroli technicznych pojazdów osobowych.

Każdy pojazd, który uzyska pozytywną ocenę z przeprowadzonej kontroli technicznej, zostanie nagrodzony! Oprócz upominku otrzyma los, który weźmie udział w losowaniu nagród w postaci kursów techniki bezpiecznej jazdy. Program kursu obejmuje: zasady bezpiecznej jazdy, praktyczny trening jazdy – slalom, hamowanie, poślizg, a także podstawy ratownictwa drogowego. Kursy będą organizowane w Gdańsku. Wyniki losowania będą podawane w poniedziałki na naszym profilu na FB www.facebook.com/AmberOneAutostradaA1.

Mamy nadzieję, że organizowana przez AmberOne Autostradę A1 kampania zwiększy bezpieczeństwo podróży wakacyjnych oraz zachęci kierowców to częstszej kontroli stanu technicznego pojazdu.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej