Więcej

Dbamy o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży

Przepisy dotyczące zasad tworzenia korytarza życia obowiązują już od kilku miesięcy. Teraz ważne jest, by wszyscy kierowcy tworzyli korytarz odruchowo, bez tracenia cennych sekund na zastanawianie się, w którą stronę zjechać i jak się prawidłowo ustawić.

Przez całe wakacje funkcjonariusze KWP Gdańsk oraz KPP w Świeciu i KMP w Grudziądzu, podczas regularnych kontroli technicznych, prowadzonych na węzłach AmberOne Autostrady A1, przypominać będą kierowcom zasady tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak.

Kierowcy otrzymają ulotkę dot. korytarza życia, a do tego każdy z kierowców, którego pojazd pozytywnie przejdzie kontrolę techniczną, otrzyma upominek w postaci kamizelki odblaskowej lub breloka ledowego. Ulotka w formie elektronicznej jest dostępna tutaj.

Intertoll, Operator AmberOne Autostrady A1, także dołączył do akcji-edukacji kierowców.  Część pojazdów patrolu drogowego na tylnych drzwiach ma wyklejone grafiki pokazujące właściwe ustawienie pojazdów podczas formowania korytarza życia i jazdy na suwak.

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.