Więcej

Jak ekologia i ekonomia idą (a raczej jadą) w parze na AmberOne Autostradzie A1

W sobotę 29 kwietnia na autostradowym MOP Kleszczewko (kierunek Toruń) odbędzie się akcja EKOjazda, czyli oszczędzanie przez mniejsze spalanie. To oszczędzanie ma aż dwa wymiary: ekonomiczny i ekologiczny, bo – jak wiadomo – mniejsze spalanie to mniejsze wydatki na paliwo i mniejsza emisja trujących spalin.

Większość zasad EKOjazdy najbardziej sprawdza się w mieście, ale są też takie, które najlepiej opłacają się w trasie. Jedna z nich to: NOGA Z GAZU! Okazuje się, że już o 10 lub 20 km/h mniej na liczniku w trasie, to wielkie korzyści dla zdrowia i finansów.

Warto przyjrzeć się liczbom, gdyż one nie kłamią. AmberOne przygotowała dla Podróżnych specjalny EKOkalkulator, dzięki któremu można naocznie przekonać się o wymiernych korzyściach stosowania zasady NOGA Z GAZU. Pod tym hasłem odbędzie się sobotni event, gdzie oprócz prezentacji EKOkalkulatora będzie można sprawdzić się z innych zasad ekojazdy, otrzymać nasiona łąki smogówki, a także sporo się dowiedzieć, np. dlaczego warto siać kwietne łąki zamiast trawników oraz poznać inne ciekawostki dotyczące rekompensaty środowiskowej.

AmberOne Autostrada A1 serdecznie zaprasza Podróżnych do udziału w sobotniej akcji na MOP Kleszczewko (kierunek Toruń) między godz. 10.00 a 16.00 oraz do korzystania z EKOkalkulatora na co dzień. EKOkalkulator dostępny jest w bezpłatnej aplikacji AmberOne i na stronie a1.com.pl.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej