Więcej

(Za)trzymaj się zasad

Zabawa z AmberOne Autostradą A1, czyli jak skutecznie uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Gdańsk Transport Company SA, koncesjonariusz AmberOne Autostrady A1, od lat prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, mającą na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróży na polskich drogach. Akcja pod hasłem (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD! trwa od 2017 roku i koncentruje się na zasadach bezpieczeństwa nie tylko na autostradach, ale też w miastach i mniejszych miejscowościach. Jak zawsze, w centrum uwagi są dzieci, które często samodzielnie poruszają się chociażby na trasie szkoła-dom. Dlatego już najmłodsze dzieci uczone są zasad ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy, bo jak wiadomo: „czym skorupka za młodu…”

AmberOne przygotowała świetną zabawę dla uczniów szkół podstawowych. Przekornie, w dobie gier komputerowych, postawiła na manualną formę gry edukacyjnej – ale za to na gigantyczną skalę! Wielkoformatowa interaktywna instalacja, na której ściankach zainstalowany został cały cykl zadań i wyzwań, pojawiła się lub pojawi w 30 szkołach podstawowych w miejscowościach położonych wzdłuż AmberOne, a w zabawie wzięło już udział ponad 3000 uczniów!

W rozwiązywaniu kolejnych zadań i zdobywaniu punktów dzieci wykazują się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy, ale też kreatywnością i umiejętnością wyszukiwania podpowiedzi. Finałem w każdej szkole jest WIELKI TURNIEJ, czyli tematyczny quiz sprawdzających wiedzę połączony z przeskalowaną grą planszową, w której sami uczniowie są aktywnymi pionkami.

W każdej szkole została też na pamiątkę wyklejana gra w klasy, zawierająca skrócone zasady udzielania pierwszej pomocy „Zagraj w klasy – wygraj życie”.

Film z pierwszej edycji (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD! https://www.youtube.com/watch?v=pz9XxVnHtv0

 

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.