Więcej

Trójmiasto istny raj dla rowerzystów!

Na północy, zjeżdżając z naszej autostrady macie do dyspozycji swoisty raj dla rowerzystów – Trójmiasto!  To jedno z najbardziej przyjaznych rowerom miejsc na mapie Polski oferuje m.in. popularną nadmorską promenadę, która prowadzi od Brzeźna przez Sopot do granicy z Gdynią. Mierzy 25 km. Po drodze znajdziecie dużo turystycznych atrakcji, miejsc na odpoczynek i obiektów gastronomicznych. W sezonie letnim to najczęściej wybierana przed turystów trasa.

Chętnym obcowania z przyrodą polecamy 24-kilometrową trasę Dolinami Oliwy: Ewy, Świeżej Wody, Zajączkowskiego Potoku, Radości, Schwabego i Oliwskiego Potoku. Na trasie będziecie cieszyli się widokiem i szumem małych potoków. Szlak zaczyna się w Sopocie, a kończy w oliwskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Turystom, którzy w jeden dzień chcieliby zobaczyć największe atrakcje Gdańska polecamy mierzącą 46 km trasę Sopot – Gdańsk – Westerplatte. Podczas wycieczki będziecie musieli przeprawić się promem przez Martwą Wisłę. Decydując się na tę trasę w ok. 6 godzin zobaczycie nie tylko doniosłe historycznie zabytki, ale i nowoczesną architekturę miasta, w tym Sopocki Hipodrom, Stadion Energa i Ergo Arenę.

Jeśli chcecie, pochwalcie się zdjęciami i trasami Waszych rowerowych wypraw na naszym profilu FB: AmberOneAutostradaA1. Do zobaczenia na trasie – tym razem w plenerach!

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.