Więcej
Home /

Program autostradowy: Zdobądź Szacun i nagrody

Zapraszamy wszystkich uczestników ruchu – a zwłaszcza osoby regularnie podróżujące naszą Autostradą – do nowej edycji programu Zdobądź Szacun. W tegorocznej odsłonie nagrodami w programie są bilety do kin, teatrów oraz atrakcji turystycznych naszego regionu, czyli od Gdańska aż do Torunia.

Program jest elementem kampanii pod hasłem Szanujmy SIĘ, którą prowadzimy w różnych odsłonach od kilku lat. Ideą i intencją tej kampanii jest zainspirować uczestników ruchu drogowego do autorefleksji nad swoimi zachowaniami i nawykami. Mówimy: szanujmy się mając na myśli nową zasadę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To prosta zasada: życzliwość zamiast agresji, odpowiedzialność zamiast rywalizacji, szacunek zamiast arogancji wobec innych uczestników ruchu. To właśnie one stanowią o naszym wspólnym bezpieczeństwie.

Zdobądź Szacun to oczywiście wyzwanie i zamierzona dwuznaczność. Po pierwsze, zachęcamy by zdobywać szacunek (zarówno innych kierowców jak i swój) godną naśladowania postawą. Po drugie, nagradzamy, gdyż szacuny to nasza wirtualna waluta, którą można zdobywać w programie i wymieniać na atrakcyjne nagrody.


Zasady programu Zdobądź Szacun:
  • dołącz do programu w naszej bezpłatnej aplikacji AmberOne
  • zarejestruj się by utworzyć swoje konto użytkownika
  • rozwiązuj zadania i zdobywaj punkty czyli szacuny
  • wymieniaj szacuny na nagrody: bilety do kin, teatrów i muzeów

Oprócz zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności można zdobywać dodatkowe szacuny za udział w cyklu wakacyjnych eventów na autostradowych MOPach, za polecenie programu znajomym.

Im więcej szacunów zdobywasz – tym więcej nagród-biletów możesz wygrać! W Twoim panelu Użytkownika wszystko odbywa się automatycznie, więc możesz widzieć jak na dłoni ile masz już szacunów i które nagrody są już w Twoim posiadaniu.

Podstawowym wyzwaniem w programie jest QUIZ – na start możesz rozwiązać kilka pytań, potem nowe pytania quizowe pojawiają się co tydzień, więc sprawdzaj co nowego. Inne zadania to krzyżówka, zdrapka i zagadka, które aktywują się po pewnym czasie, wraz z ilością zdobywanych przez Użytkownika szacunów.

Wszystkie zasady i mechanizm działania programu są dokładnie opisane w Regulaminie.

Zapraszamy i powodzenia!

Pobierz bezpłatną aplikację AmberOne i zarejestruj się w programie #zdobądźszacun

Gdańsk zasługuje na tytuł Światowej Stolicy Bursztynu. Od wieków wytwarzano tu biżuterię i przedmioty użytkowe z jantaru. Niezwykłą historią bursztynu można zachwycić się na nowoczesnej i multimedialnej wystawie w Wielkim Młynie na Sta­rym Mie­ście.

To naj­więk­szy młyn śre­dnio­wiecz­nej Europy, napę­dzany nie­gdyś wodami Kanału Raduni, wznie­siony przez Krzy­ża­ków ok. 1350 roku. Wśród tysiąca eksponatów znajdują się nie tylko bryłki bursztynu z całego świata, zatopione w nich rośliny i zwierzęta, ale także arcydzieła dawnych mistrzów i kolekcja sztuki nowoczesnej.

 

Wizyta we wczesnośredniowiecznej osadzie dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zaglądając pod owidzkie strzechy, można poznać historię grodu, dawne zwyczaje i prastary świat słowiańskich bogów.

Warto też spróbować swoich sił w rękodzielnictwie i niegdysiejszych wyzwaniach sprawnościowych. Gród w Owidzu, zrekonstruowany w 2012 roku, leży na morenowym wzgórzu, na którym we wczesnym średniowieczu funkcjonował jeden z ważniejszych na Kociewiu grodów obronnych. Malowniczo położony w zakolu Wierzycy, w otoczeniu lasów i łąk, zajmuje ponad 6 hektarów. Znajdują się tu m.in. amfiteatr, rozległy plac zabaw uwielbiany przez dzieci oraz Karczma Słowiańska „Na Podgrodziu”. Funkcjonuje tu także pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

 

Pokrzyżacki Zamek wpisany jest na światową listę zabytków kultury UNESCO. W liczbie 50 tysięcy muzealiów mieszczą się tak cenne zbiory, jak np. zaliczana do największych w Europie kolekcja średniowiecznych elementów architektonicznych, unikatowy w skali światowej zbiór artystycznych wyrobów z bursztynu, efektowny zestaw dawnej broni i uzbrojenia, czy nawiązująca do historycznych mennic malborskich bogata kolekcja numizmatów.

Celem działalności kulturalnej, historycznej i artystycznej Muzeum jest nie tylko organizowanie wystaw związanych z historią zamku i Krzyżaków, ale także organizacja koncertów, prezentacji, imprez i widowisk plenerowych wykorzystujących gotycką architekturę zamku.

 

Muzeum w Kwidzynie, pełniąc rolę muzeum regionalnego, od 1950 roku zbiera, zachowuje, opracowuje i eksponuje przedmioty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego związane z Powiślem.

Zbiory liczące około 5 tysięcy obiektów podzielone na kolekcje: dzieła sztuki, numizmaty, rzemiosło artystyczne, znaleziska archeologiczne i zbiory etnograficzne. Zamek w Kwidzynie jest Oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku.

 

Już ponad stuletnie Muzeum to 22 hektary obszaru nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury z okresu od XVII wieku. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich.

Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

 

Spichlerz „Błękitny Baranek” to zabytkowy, siedmiopiętrowy spichlerz znajdujący się na Wyspie Spichrzów, którego historia sięga XVI wieku a najstarsze wewnętrzne elementy drewniane pochodzą z 1360 roku.

Atrakcyjność tego oddziału gdańskiego Muzeum Archeologicznego polega zarówno na wystawach stałych i czasowych, jak i na samym wnętrzu. Zwiedzający mogą czerpać przyjemność nie tylko z oglądania ekspozycji archeologicznych, ale też ze spacerowania po wyjątkowym obiekcie.

 

Średniowieczny zamek krzyżacki, położony między i Jeziorem Sztumskim a Jeziorem Barlewickim, w przeszłości pełnił funkcję między innymi letniej rezydencji Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego.

Leży na Międzynarodowym Szlaku Zamków Gotyckich i należy do nietypowych założeń obronnych wzniesionych przez Zakon od 1326 roku, składa się z zabytkowych zabudowań: murów zamkowych, zespołu bramnego z mostem, wieży sześciobocznej, wieży czworobocznej, spichrzy zamkowych, skrzydła południowego, reliktów kościoła, reliktów Letniego Pałacu Wielkich Mistrzów, reliktów stajni zamkowych, reliktów zbrojowni i studni zamkowej. Zamek jest Odziałem Muzeum Zamkowego w Malborku.

 

Muzeum jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, czarującym bogatą historią oraz prezentacją dziedzictwa kulturowego Kaszub. Można tu poznać fascynujące zagadnienia związane z literaturą, kulturą materialną,  językiem, a także dzieje i tradycje regionalne Kaszub.

Eksponaty prezentowane są w ośmiu salach wystawowych budynku głównego. Na parterze wystawione są obiekty związane z zajęciami tutejszej ludności, na piętrze natomiast wytwory sztuki ludowej Kaszubów. W zrewitalizowanym budynku muzealnym tzw. gospodarczym mieszczą się: kuźnia Bazylego, wystawa pt. „Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta” oraz ekspozycje czasowe.

 

Ten urokliwy skansen, czyli muzeum na wolnym powietrzu, to najstarszy zabytek Sopotu. Położony jest w malowniczej scenerii bujnej zieleni i szumiących strumyków. Prezentowane są tutaj zrekonstruowane zabudowania dawnego grodu: chaty, brama i częściowo palisada, czyli ogrodzenie z drewnianych pali.

Wszystkie elementy zabudowy zrekonstruowano dokładnie w miejscach odkrycia ich reliktów, czyli pozostałości po autentycznych elementach istniejących w przeszłości. Grodzisko jest Oddziałem gdańskiego Muzeum Archeologicznego.

 

Muzeum z benedyktyńską pracowitością i cierpliwością pielęgnuje pamięć o tym, co przeminęło, ale pozostanie w pamięci, przyjmując za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa lokalnego poprzez gromadzenie i zabezpieczenie zabytków związanych z historią, kulturą, sztuką i tradycjami mieszkańców Grudziądza oraz ziemi chełmińskiej.

Utrwala pamięć o przeszłości miasta i regionu, upamiętnia historie wielu kultur i czasów. Jest miejscem, gdzie tradycja przeplata się ze współczesnością tworząc nowoczesną instytucję. Kształtuje świadomość tożsamości ze swoją „małą ojczyzną”.

 

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy.

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy. Co roku wystawia blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów. Powstają tu przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1 roku życia.

Miniatura to znakomity pomysł na wartościowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. To wspólna zabawa i refleksja dla dzieci i dorosłych.

Teatr Wybrzeże jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Ostatnie lata Wybrzeża to czas sukcesu artystycznego, frekwencyjnego i inwestycyjnego.

Teatr Wybrzeże jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Ostatnie lata Wybrzeża to czas sukcesu artystycznego, frekwencyjnego i inwestycyjnego. Co roku Teatr gra rocznie około 500 spektakli, wystawia blisko 10 premier, prezentuje kilkadziesiąt tytułów, odwiedza go niemal 100 tysięcy widzów, a frekwencja wynosi blisko sto procent.

Obecnie Teatr Wybrzeże dysponuje aż sześcioma scenami: Dużą Sceną, Starą Apteką, Czarną Salą, Sceną Malarnia, Sceną Kameralną w Sopocie oraz Sceną Letnią usytuowaną w Pruszczu Gdańskim. Spektakle i artyści są nagradzani na najważniejszych festiwalach teatralnych.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny to młoda instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Prezentuje zarówno musicale, spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe i piosenkę aktorską.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny to młoda instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Prezentuje zarówno musicale, spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe i piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, a do każdej produkcji organizowane są castingi. Dzięki temu z teatrem współpracują artyści z całej Polski, występujący na deskach m.in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru WARSawy, Teatru Komedia we Wrocławiu.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema” na europejskim rynku.

Cinema City to premiery, unikalne formaty, wygodne fotele i atrakcje dla Kinomaniaków.

Cinema City to premiery, unikalne formaty, wygodne fotele i atrakcje dla Kinomaniaków. Kina Cinema City charakteryzują się wyjątkowo klimatycznymi a zarazem komfortowymi i nowoczesnymi wnętrzami oraz najwyższym poziomem jakości obsługi klienta. Poczuj magię kina.

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.