Home /

Program autostradowy: Zdobądź Szacun i nagrody

Zapraszamy wszystkich Podróżnych do udziału w naszym programie i od razu rzucamy wyzwanie! #ZdobądźSzacun to nazwa o zamierzonej dwuznaczności. Po pierwsze: motywujemy do starań o szacunek „za kółkiem”, po drugie: nagradzamy, bo #szacuny to nasza wirtualna waluta, którą można zdobywać w programie i wymieniać na nagrody.

Program jest dostępny w naszej bezpłatnej aplikacji AmberOne. Aby wziąć udział, zdobywać szacun i nagrody, wystarczy:

  • dołączyć, czyli założyć swoje indywidualne konto
  • rozwiązywać zadania, zagadki i inne atrakcyjne wyzwania
  • odbierać nagrody, czyli bilety do kin, teatrów i atrakcji turystycznych

Brzmi dobrze? Przejdźmy do szczegółów.

Obecną edycję programu #ZdobądźSzacun adresujemy do kierowców, zwłaszcza podróżujących regularnie AmberOne Autostradą A1, oraz do osób na kursach prawa jazdy. Dlaczego? Naszym tegorocznym tematem przewodnim są nawyki za kierownicą. Te złe, te dobre, i oczywiście zmiana złych na dobre. Kursanci prawa jazdy mają lepiej – ich nawyki dopiero się kształtują. Kierowcy mają trudniej, bo często przez lata wyrobili w sobie niefortunne przyzwyczajenia, których zmiana jest pewnym wyzwaniem…

I tu z pomocą przychodzi program #ZdobądźSzacun, bo w nim powtarzamy, powtarzamy, powtarzamy – a to właśnie jest podstawowy warunek sukcesu, czyli zmiany złych nawyków na dobre! Inne warunki, którymi również wspieramy Twój sukces, to satysfakcja i gratyfikacja, czyli #szacuny i nagrody.

Warto? Jasne, że warto.

Zatem, jeśli jesteś już kierowcą lub jesteś na kursie prawa jazdy w jednym z Ośrodków Szkolenia Kierowców uczestniczących w naszym programie – dołącz i zdobądź prawdziwy szacun! Na początek skorzystaj z poniższej instrukcji w 4 krokach.

Wyzwań w programie jest sporo. Część z nich możesz rozwiązać od razu po przystąpieniu do programu, a część będzie pojawiać się sukcesywnie w regularnych odstępach czasowych – więc sprawdzaj, co nowego.

Zasada jest prosta: im więcej szacunów zdobywasz, tym więcej nagród biletów wygrywasz. W Twoim panelu w aplikacji wszystko odbywa się automatycznie, więc możesz widzieć jak na dłoni, ile masz już #szacunów i które nagrody są już w Twoim zasięgu.

Zwróć uwagę, że oprócz zadań w aplikacji możesz zdobywać dodatkowe #szacuny za polecenie programu znajomym, za udział w cyklu wakacyjnych eventów na autostradowych MOPach oraz za dobry nawyk robienia przerw na odpoczynek w dłuższej podróży (instrukcję znajdziesz na naszych MOPach już wkrótce).

Wszystkie zasady i mechanizm działania programu są dokładnie opisane w Regulaminie.

Program autostradowy #ZdobądźSzacun jest elementem kampanii pod hasłem SzanujMY SIĘ, którą prowadzimy w różnych odsłonach od kilku lat. Ideą i intencją jest inspirować uczestników ruchu drogowego do autorefleksji nad swoimi zachowaniami i nawykami. Mówimy: szanujmy się, mając na myśli nową zasadę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To prosta zasada: życzliwość zamiast agresji, odpowiedzialność zamiast rywalizacji, szacunek zamiast lekceważenia innych uczestników ruchu.

Tegoroczny temat przewodni, czyli nawyki za kierownicą, a konkretnie zmiana złych na dobre, to idea bliska działalności Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu, które partnerują programowi autostradowemu.

– Przyłączyliśmy się bez zastanowienia do programu #ZdobądźSzacun organizowanego przez AmberOne Autostradę A1, ponieważ sami od 26 lat angażujemy siły i działania, by po drogach poruszali się rozważni kierowcy i świadomi zasad piesi – mówi Luiza Skrobiszewska, naczelnik Wydziału Edukacji Komunikacyjnej i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Toruniu. – Kierowców, którzy mają „złe” nawyki za kierownicą jest niestety wciąż bardzo wielu. Spotykamy się z nimi przy okazji szkoleń redukujących punkty karne i szkoleń reedukacyjnych dla kierowców. Jeśli chcemy, by na naszych drogach było bezpieczniej to MY, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego musimy o to zadbać, więc niech każdy z nas #ZdobędzieSzacun na drodze poprzez zmianę złych nawyków za kierownicą.

– Jako kierowcy często mamy tendencje do wyrabiania w sobie pewnych nawyków za kierownicą. – mówi Roman Nowak, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Jedni nierzadko zmieniają swoją pozycję za kierownicą odbiegając od wskazówek, które przekazywał im instruktor podczas nauki jazdy, zmieniają ułożenie rąk na kole kierownicy z „za piętnaście trzecia” na całkowicie inne, a nawet operując kierownicą tylko jedną ręką. Inni podczas jazdy korzystają z telefonu, który wymaga trzymania go w ręce, a pasażerowi pozwalają na trzymanie nóg na desce rozdzielczej w miejscu, gdzie znajduje się poduszka powietrzna. Te wszystkie przykłady są bardzo niebezpieczne i mogą okazać się tragiczne w skutkach. Niezwykle istotnym jest uświadomienie sobie, że m.in. powyższe nawyki są do szybkiego wyeliminowania, gdyż mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży. Celem, który przyświeca wszystkim działaniom PORD w Gdańsku, jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współpracując z AmberOne Autostradą A1, udowadniamy, że temat bezpieczeństwa można pokazać w ciekawy sposób, a zmiana nawyków na te pożądane zapewnia satysfakcję.

Zmiana złych nawyków na dobre oznacza bezpieczniejsze podróże dla nas wszystkich. Zachowania nawykowe to aktywności podejmowane automatycznie, dlatego kluczowy jest element autorefleksji kierowców. Przyjrzenie się swoim zachowaniom „za kółkiem” i weryfikacja, czy są dobre, czy złe – oto prawdziwe wyzwanie.

Zapraszamy do programu, życząc odważnych i owocnych refleksji, a tym samym coraz bezpieczniejszych dróg.

Gdańsk zasługuje na tytuł Światowej Stolicy Bursztynu. Od wieków wytwarzano tu biżuterię i przedmioty użytkowe z jantaru. Niezwykłą historią bursztynu można zachwycić się na nowoczesnej i multimedialnej wystawie w Wielkim Młynie na Sta­rym Mie­ście.

To naj­więk­szy młyn śre­dnio­wiecz­nej Europy, napę­dzany nie­gdyś wodami Kanału Raduni, wznie­siony przez Krzy­ża­ków ok. 1350 roku. Wśród tysiąca eksponatów znajdują się nie tylko bryłki bursztynu z całego świata, zatopione w nich rośliny i zwierzęta, ale także arcydzieła dawnych mistrzów i kolekcja sztuki nowoczesnej.

 

Wizyta we wczesnośredniowiecznej osadzie dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zaglądając pod owidzkie strzechy, można poznać historię grodu, dawne zwyczaje i prastary świat słowiańskich bogów.

Warto też spróbować swoich sił w rękodzielnictwie i niegdysiejszych wyzwaniach sprawnościowych. Gród w Owidzu, zrekonstruowany w 2012 roku, leży na morenowym wzgórzu, na którym we wczesnym średniowieczu funkcjonował jeden z ważniejszych na Kociewiu grodów obronnych. Malowniczo położony w zakolu Wierzycy, w otoczeniu lasów i łąk, zajmuje ponad 6 hektarów. Znajdują się tu m.in. amfiteatr, rozległy plac zabaw uwielbiany przez dzieci oraz Karczma Słowiańska „Na Podgrodziu”. Funkcjonuje tu także pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

 

Pokrzyżacki Zamek wpisany jest na światową listę zabytków kultury UNESCO. W liczbie 50 tysięcy muzealiów mieszczą się tak cenne zbiory, jak np. zaliczana do największych w Europie kolekcja średniowiecznych elementów architektonicznych, unikatowy w skali światowej zbiór artystycznych wyrobów z bursztynu, efektowny zestaw dawnej broni i uzbrojenia, czy nawiązująca do historycznych mennic malborskich bogata kolekcja numizmatów.

Celem działalności kulturalnej, historycznej i artystycznej Muzeum jest nie tylko organizowanie wystaw związanych z historią zamku i Krzyżaków, ale także organizacja koncertów, prezentacji, imprez i widowisk plenerowych wykorzystujących gotycką architekturę zamku.

 

Muzeum w Kwidzynie, pełniąc rolę muzeum regionalnego, od 1950 roku zbiera, zachowuje, opracowuje i eksponuje przedmioty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego związane z Powiślem.

Zbiory liczące około 5 tysięcy obiektów podzielone na kolekcje: dzieła sztuki, numizmaty, rzemiosło artystyczne, znaleziska archeologiczne i zbiory etnograficzne. Zamek w Kwidzynie jest Oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku.

 

Już ponad stuletnie Muzeum to 22 hektary obszaru nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury z okresu od XVII wieku. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich.

Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

 

Spichlerz „Błękitny Baranek” to zabytkowy, siedmiopiętrowy spichlerz znajdujący się na Wyspie Spichrzów, którego historia sięga XVI wieku a najstarsze wewnętrzne elementy drewniane pochodzą z 1360 roku.

Atrakcyjność tego oddziału gdańskiego Muzeum Archeologicznego polega zarówno na wystawach stałych i czasowych, jak i na samym wnętrzu. Zwiedzający mogą czerpać przyjemność nie tylko z oglądania ekspozycji archeologicznych, ale też ze spacerowania po wyjątkowym obiekcie.

 

Muzeum jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, czarującym bogatą historią oraz prezentacją dziedzictwa kulturowego Kaszub. Można tu poznać fascynujące zagadnienia związane z literaturą, kulturą materialną,  językiem, a także dzieje i tradycje regionalne Kaszub.

Eksponaty prezentowane są w ośmiu salach wystawowych budynku głównego. Na parterze wystawione są obiekty związane z zajęciami tutejszej ludności, na piętrze natomiast wytwory sztuki ludowej Kaszubów. W zrewitalizowanym budynku muzealnym tzw. gospodarczym mieszczą się: kuźnia Bazylego, wystawa pt. „Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta” oraz ekspozycje czasowe.

 

Ten urokliwy skansen, czyli muzeum na wolnym powietrzu, to najstarszy zabytek Sopotu. Położony jest w malowniczej scenerii bujnej zieleni i szumiących strumyków. Prezentowane są tutaj zrekonstruowane zabudowania dawnego grodu: chaty, brama i częściowo palisada, czyli ogrodzenie z drewnianych pali.

Wszystkie elementy zabudowy zrekonstruowano dokładnie w miejscach odkrycia ich reliktów, czyli pozostałości po autentycznych elementach istniejących w przeszłości. Grodzisko jest Oddziałem gdańskiego Muzeum Archeologicznego.

 

Muzeum z benedyktyńską pracowitością i cierpliwością pielęgnuje pamięć o tym, co przeminęło, ale pozostanie w pamięci, przyjmując za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa lokalnego poprzez gromadzenie i zabezpieczenie zabytków związanych z historią, kulturą, sztuką i tradycjami mieszkańców Grudziądza oraz ziemi chełmińskiej.

Utrwala pamięć o przeszłości miasta i regionu, upamiętnia historie wielu kultur i czasów. Jest miejscem, gdzie tradycja przeplata się ze współczesnością tworząc nowoczesną instytucję. Kształtuje świadomość tożsamości ze swoją „małą ojczyzną”.

 

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy.

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy. Co roku wystawia blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów. Powstają tu przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1 roku życia.

Miniatura to znakomity pomysł na wartościowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. To wspólna zabawa i refleksja dla dzieci i dorosłych.

Teatr Wybrzeże jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Ostatnie lata Wybrzeża to czas sukcesu artystycznego, frekwencyjnego i inwestycyjnego.

Teatr Wybrzeże jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc na teatralnej mapie Polski. Ostatnie lata Wybrzeża to czas sukcesu artystycznego, frekwencyjnego i inwestycyjnego. Co roku Teatr gra rocznie około 500 spektakli, wystawia blisko 10 premier, prezentuje kilkadziesiąt tytułów, odwiedza go niemal 100 tysięcy widzów, a frekwencja wynosi blisko sto procent.

Obecnie Teatr Wybrzeże dysponuje aż sześcioma scenami: Dużą Sceną, Starą Apteką, Czarną Salą, Sceną Malarnia, Sceną Kameralną w Sopocie oraz Sceną Letnią usytuowaną w Pruszczu Gdańskim. Spektakle i artyści są nagradzani na najważniejszych festiwalach teatralnych.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny to młoda instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Prezentuje zarówno musicale, spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe i piosenkę aktorską.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny to młoda instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Prezentuje zarówno musicale, spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe i piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, a do każdej produkcji organizowane są castingi. Dzięki temu z teatrem współpracują artyści z całej Polski, występujący na deskach m.in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru WARSawy, Teatru Komedia we Wrocławiu.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema” na europejskim rynku.

Cinema City to premiery, unikalne formaty, wygodne fotele i atrakcje dla Kinomaniaków.

Cinema City to premiery, unikalne formaty, wygodne fotele i atrakcje dla Kinomaniaków. Kina Cinema City charakteryzują się wyjątkowo klimatycznymi a zarazem komfortowymi i nowoczesnymi wnętrzami oraz najwyższym poziomem jakości obsługi klienta. Poczuj magię kina.

W dniu 5 grudnia na autostradzie A1 na wysokości MOP Kleszczewko odbywać się będą ćwiczenia służb ratowniczych polegające na symulacji wypadku.

Jeśli w godzinach 10.00 – 16.00 przejeżdżając obok MOP Kleszczewko zauważysz wypadek prosimy nie dzwonić na tel. alarmowy Operatora lub do innych służb ratowniczych z informacją o wypadku, ponieważ w tych godzinach MOP Kleszczewko będzie miejscem ćwiczeń.

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami nastąpi:

– wyłączenie pasa ruchu w kierunku Gdańska i przekierowanie ruchu przez MOP Kleszczewko

– parking na MOP Kleszczewko kierunek Gdańsk będzie niedostępny dla pojazdów ciężarowych