Więcej

Dopasuj pasy

Nie tylko ZAPINAJ PASY, ale rób to PRAWIDŁOWO! Akcję edukacyjną prowadziliśmy wspólnie z Funkcjonariuszami Policji. Głównym celem było propagowanie poprawnego zapinania pasów oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Przeprowadzone kontrole wykazały, że nadal wielu kierowców i pasażerów nie zapina pasów, a co gorsza zdarza się, że dzieci są przewożone bez należytego zabezpieczenia. Również większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że zapinając pas należy zwrócić uwagę choćby na to czy nie jest on skręcony, czy jest odpowiednio napięty i czy przebiega w odpowiednich miejscach.

Postanowiliśmy przybliżyć kierowcom zasady poprawnego zapinania pasów i przewożenia dzieci. W ramach akcji kierowcy podróżujący naszą autostradą byli zatrzymywali na kontrole poprawności zapięcia pasów, podczas których otrzymywali szybkie szkolenie oraz instrukcję obrazkową (pobierz). Równolegle promowaliśmy zasady zapinania pasów w naszych mediach społecznościowych: konkurs fotograficzny #dopasujpasy cieszył się świetną frekwencją.

 

Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.

Na remontowanym odcinku  obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.