Więcej

Jak odpocząć, żeby wypocząć?

Na samą myśl o nim czujesz niesamowitą radość, ekscytację i już odliczasz czas do startu? Ostatnie dni przed nim wloką się niemiłosiernie i każdą wolną chwilę spędzasz na planowaniu atrakcji?

URLOP – upragniony, zasłużony wypoczynek przed Tobą!

Jak go zaplanować, by faktycznie wypocząć i nabrać nowej energii?

Najlepiej zregenerujesz się podczas trzytygodniowego urlopu – po pierwszym tygodniu dopiero się odstresujesz i zapomnisz o obowiązkach, w drugim wypoczniesz, a podczas trzeciego przygotujesz się na powrót do pracy.

Zapomnij o pracy i „dać sobie na luz”. Przekazując obowiązki Twojemu współpracownikowi zaufaj, że wypełni je należycie. Zerkanie co chwilę na skrzynkę mailową sprawi, że wciąż myślami będziesz w pracy, a przecież zamknąłeś wszystkie sprawy przed urlopem i nie ma potrzeby, żebyś to robił.

Staraj się nie planować podczas urlopu ciężkiej pracy fizycznej – oczywiście na mały remont w domu normalnie nie masz czasu, ale spróbuj też wygospodarować kilka wolnych chwil tylko dla siebie.

Spędź czas aktywnie i na luzie. Nie trać czasu na makijaż czy prasowanie ubrań – poczuj swobodę wyjścia z domu w dresie i trampkach. Urlop to świetny moment na uprawianie sportu. Zwykle po pracy nie masz siły żeby iść na basen, siłownię lub pograć z dzieckiem w piłkę. Wykorzystaj go teraz!

Nie pozwól sobie na nudę, która też może być męcząca. Jeśli nie masz wystarczająco pieniędzy na wakacyjny wyjazd – nic straconego! Nie będziesz przecież siedział przed telewizorem i czekał na powrót do pracy. Umów się ze znajomymi na grilla lub pograjcie razem w gry planszowe. Świetnym rozwiązaniem, które nie nadwyręży Twojego portfela są wszelkie aktywności na świeżym powietrzu – wycieczki rowerowe lub spacery do parku.

Jeśli decydujesz się na wyjazd – nie urządzaj „maratonu zwiedzania”. Zaplanuj wcześniej trasę wycieczki i miejsca, które chcesz odwiedzić, ale nie przesadź z ilością. Zasłużyłeś też na chwilę błogiego lenistwa na plaży. Korzystając z zorganizowanych wycieczek, koniecznie sprawdź wcześniej wiarygodność biura podróży w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz rejestrze dłużników BIG Infomonitor.

Odpocznij od elektroniki. Zwłaszcza, gdy wykonujesz pracę biurową – Twój organizm potrzebuje być znów bliżej natury. Pozwól sobie na odrobinę dystansu od świata i nie sprawdzaj kilkanaście razy dziennie tablicy na Facebooku. Na co dzień oglądasz wiadomości? Podczas urlopu kup gazetę i przeczytaj ją na ławce w parku.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej