Więcej

SZANUJMY SIĘ!

AmberOne Autostrada A1 to nie tylko droga. To mnóstwo inicjatyw i działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na rosnącą ilość niewłaściwych i lekkomyślnych zachowań kierowców odpowiadamy: SZANUJMY SIĘ! Nowa kampania społeczna przypomni o zasadach bezpieczeństwa – ale nie tylko. Główny akcent kładziemy na osobistą motywację każdego z kierowców, którzy co dzień na drogach dokonują wyboru: postąpić dobrze czy źle.

Naprawdę łatwo jest wybierać dobrze! Wystarczy poczucie bycia w bliskiej relacji. Nie robimy przecież nic złego naszym rodzinom, przyjaciołom, znajomym. To oczywiste, że nie narażamy ich, dbamy o nich, chronimy. To przecież nasi bliscy. Będąc kierowcą, warto zadać sobie pytanie: jak blisko jesteśmy z innymi osobami na drodze? Odpowiedź jest jednoznaczna: bardzo blisko. Często o metr.

Postawmy na prostą zasadę: poczucia wspólnoty i wzajemnej życzliwości. Życzliwość – a nie agresja, odpowiedzialność – a nie współzawodnictwo, szacunek – a nie pogarda. Słowa SZANUJMY SIĘ są skierowane do wszystkich uczestników ruchu. MY to wszyscy, kierowcy prywatni i zawodowi, motocykliści, rowerzyści i piesi. Pamiętajmy o tym: bezpieczeństwo na drogach to życzliwość i szacunek, który sobie okazujemy! Poczucie odpowiedzialności za siebie nawzajem sprawia, że respektowanie wspólnych zasad staje się najoczywistszą rzeczą pod słońcem.

Pierwszą odsłonę kampanii dedykujemy kierowcom pojazdów ciężarowych, a jej kolejne edycje będą adresowane do kierowców aut osobowych i motocyklistów. Partnerami AmberOne Autostrady A1 w kampanii SZANUJMY SIĘ są terminal kontenerowy DCT GDAŃSK, spedycja międzynarodowa ADAR i sieć stacji paliw SHELL. Patronat medialny nad kampanią objął portal 4Trucks.pl.

Więcej informacji o kampanii SZANUJMY SIĘ znajdziecie w zakładce kampanie na: www.a1.com.pl/szanujmysię

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej