Więcej

Praktyki AmberOne A1 ponownie docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 22. edycji zaprezentowano 1046 praktyk realizowanych przez 266 firm.

Wszystkie pięć zgłoszonych dobrych praktyk realizowanych przez koncesjonariusza AmberOne Autostrady A1, spółkę GTC S.A. znalazło się w najnowszym raporcie.

Wśród wyróżnionych praktyk znalazły się:

Trzymaj się zasad EKOjazdy – Promocja EKOkalkulatora i EKOjazdy służąca zmniejszeniu emisji spalin, w tym zasady EKOjazdy mającej zastosowanie na trasach szybkiego ruchu.

AmberOne Blisko Nas – Program wspierania sąsiedzkich inicjatyw w gminach wzdłuż AmberOne Autostrady A1, który udowadnia, że działania ukierunkowane na lokalne społeczności przynoszą wymierny efekt.

Licz do zera – czyli zero wypadków śmiertelnych na autostradzie – Coroczny cykl wakacyjnych eventów na MOPach, wpływający sensorycznie na zmianę czterech złych nawyków – najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Zdobądź Szacun – Program autostradowy, którego celem jest zmiana złych nawyków za kierownicą „na dobre” i kształtowanie świadomej postawy kierowców, nakierowanej na szacunek i współpracę zamiast rywalizacji i agresji na polskich drogach.

Fit i eko – Program skierowany do pracowników AmberOne, zachęcający do aktywności fizycznej i rezygnacji z samochodu na rzecz bezemisyjnego dojazdu do pracy. Aktywności przeliczane są na złotówki, które po zakończeniu akcji trafiają na wspólnie wybrane cele charytatywne.

Pobierz #Raport2023: Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki” – Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Wyróżnienie wszystkich zgłoszonych praktyk to dowód, że podejmowane przez nas inicjatywy związane z edukacją w temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dbałością o lokalne społeczności oraz współpracowników są właściwym kierunkiem.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej