Więcej

Yanosik i AmberOne razem dla kierowców

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Neptis S.A. producentem aplikacji Yanosik. Jest to popularny komunikator dla kierowców – bezpłatna aplikacja została pobrana na smartfony już ponad 1,5 mln razy. Za pośrednictwem Yanosika kierowcy informują się wzajemnie o sytuacji na drodze. Dzięki podjętej współpracy aplikacja wzbogaciła się o nową funkcję – asystenta kierowcy na AmberOne Autostradzie A1. Innowacyjny projekt obejmuje północny odcinek A1 – Rusocin – Czerniewice.

Kierowcy podróżujący AmberOne Autostradą A1 zyskują dostęp do przydatnych informacji, takich jak zjazdy oraz kontakt. Ważnym udogodnieniem jest również informowanie o odległości do najbliższej oraz kolejnej stacji paliw, co znacznie ułatwi planowanie postojów. Aplikacja wykrywa też zmniejszenie prędkości do określonej wartości (poza miejscami takimi jak MOP, PPO itd.). Yanosik poinformuje kierowcę, na którym kilometrze autostrady się on znajduje i przypomni jak należy postępować w razie awarii. Wyświetli również numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą, dzięki czemu kierowca nie musi udawać się do kolumny alarmowej.

Nie bez znaczenia jest fakt, że jest to jeden z niewielu projektów w Europie, łączący informowanie o sytuacji na autostradzie z tak dużą społecznością kierowców. Dzięki współpracy operator autostrady zyskuje nowy kanał informacyjny do przekazywania kierowcom komunikatów, a podróżujący poprzez swoje zgłoszenia do systemu, poprawiają przepływ informacji.

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej