Więcej

Bezpieczeństwo, moje drugie imię

Od lat prowadzimy kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem BEZPIECZEŃSTWO, MOJE DRUGIE IMIĘ, której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżnych na polskich drogach – nie tylko na autostradach, ale też w miastach i małych miejscowościach.

Kampania ma wiele odsłon: organizujemy kursy udzielania pierwszej pomocy, zwracamy uwagę na najważniejsze zasady bezpieczeństwa, promujemy prospołeczne zachowania kierowców, edukujemy najmłodszych i najstarszych, organizujemy konkursy, turnieje i quizy. 

Licz do zera, czyli zero wypadków śmiertelnych na autostradzie

Warto wiedzieć, że istnieją cztery najczęstsze przyczyny wypadków z winy kierowców. Wszystkie dotyczą prostych, wręcz podstawowych zasad poruszania się w ruchu drogowym. Dlaczego zatem kierowcy łamią te zasady, narażając życie swoje, swoich pasażerów i innych podróżnych?

Dowiedz się więcej

Pierwsza pomoc A1

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezmiernie istotna, bo niejednokrotnie to świadkowie ratują życie poszkodowanym w wypadku ludziom. Ważne jest nie tylko zdobycie praktycznych kompetencji, ale też nabycie psychicznej odporności i przekonania, że naprawdę się to potrafi.

Dowiedz się więcej

(Za)trzymaj się zasad!

Kampania pod hasłem (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD poświęcona jest sytuacji awaryjnego zatrzymywania na autostradzie. Edukacja użytkowników autostrad i dróg ekspresowych promuje 6 złotych zasad zatrzymywania, które zapewniają bezpieczeństwo podróżnym w razie awarii pojazdu.

Dowiedz się więcej

Serial komediowy „Trzymajcie się dorośli!”

Serial komediowy z morałem pt. TRZYMAJCIE SIĘ, DOROŚLI! to zabawne perypetie Rodziców pewnego chłopca. Mały Mądrala nigdy nie przegapia okazji, by pouczyć swoją Mamę lub Tatę na temat zasad ruchu drogowego, które ma w małym palcu.

Dowiedz się więcej

Akcja animacja „(Za)trzymaj się zasad!”

Animowana instrukcja obrazkowa przedstawia podstawowe zasady bezpiecznego awaryjnego zatrzymania na autostradzie. Warto zwrócić uwagę na wszystkie 6 zasad bezpieczeństwa, a także na nieprzypadkową kolejność ich wykonywania.

Dowiedz się więcej

Turniej dla szkół „Trzymaj się zasad”

Jak skutecznie uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Poprzez grę i zabawę! Rzuciliśmy wyzwanie uczniom szkół podstawowych: przekornie, w dobie gier komputerowych, postawiliśmy na manualną formę gry edukacyjnej – ale za to na gigantyczną skalę!

Dowiedz się więcej

Kodeks kulturalnego kierowcy

Przepisy ruchu drogowego regulują zasady zachowania na drodze, ale życzliwość i chęć współpracy każdego z nas, kierowców samochodów i motocykli, pieszych i rowerzystów, są w dużej mierze gwarancją naszego bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej

Zagraj w klasy, wygraj życie

Edukacja z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy ważna jest już od najmłodszych lat. Cały czas szukamy atrakcyjnych sposobów i metod, by uczyć dzieci poprzez zabawę. I nie tylko dzieci – dorośli też lubią zabawę!

Dowiedz się więcej

Wiesz – pomagasz

Specjalnie dla młodych uczestników naszych konkursów, akcji edukacyjnych i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy zaprojektowaliśmy grę planszową WIESZ – POMAGASZ, która poprzez zabawę pomaga przyswoić sobie zasady pierwszej pomocy i ruchu drogowego.

Dowiedz się więcej

Dopasuj pasy

Nie tylko ZAPINAJ PASY, ale rób to PRAWIDŁOWO! Akcję edukacyjną prowadziliśmy wspólnie z Funkcjonariuszami Policji. Głównym celem było propagowanie poprawnego zapinania pasów oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Dowiedz się więcej

Poznajmy się!

Postanowiliśmy też opowiedzieć trochę o sobie. Autostrada to przecież nie tylko asfalt – tworzą ją ludzie. Użytkownicy autostrady zwykle nie zdają sobie sprawy, czym zajmują się pracownicy Operatora lub Koncesjonariusza – dlatego poznajmy się!

Dowiedz się więcej

Zwolnij – przeżyj

Nadmierna prędkość na drogach to temat znany i eksploatowany przez dziesiątki kampanii na całym świecie. Na autostradach, mimo jej infrastruktury, może być równie niebezpieczna jak na każdej innej drodze. Dlatego też o tym mówimy – krótko.

Dowiedz się więcej

Gminy AmberOne

Wszystko, co chcesz wiedzieć o gminach położonych wzdłuż naszej autostrady znajdziesz na stronie gminya1.pl, gdzie umieściliśmy profile naszych sąsiadów. Przejrzysty układ ułatwi podróżującym znaleźć ciekawe miejsca, naprawdę warte odwiedzenia.

Dowiedz się więcej

Km 35+43: Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska.
Ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.
MOP Olsze jest zamknięty w kierunku Gdańska.

Km 9+17: Węzeł Stanisławie jest zamknięty w kierunku Łodzi.
Ruch  odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska  i jednym pasem w kierunku Łodzi.

Dowiedz sie więcej