AmberOne – Autostrada A1

SPRAWDŹ AmberGO!
NOWY SYSTEM PŁATNOŚCI

System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach!

KALKULATOR OPŁAT
AmberOne Autostrady A1

Oblicz cenę przejazdu

Bezpieczeństwo, moje drugie imię

Od lat prowadzimy kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem BEZPIECZEŃSTWO, MOJE DRUGIE IMIĘ, której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżnych na polskich drogach – nie tylko na autostradach, ale też w miastach i małych miejscowościach.

Kampania ma wiele odsłon: organizujemy kursy udzielania pierwszej pomocy, zwracamy uwagę na najważniejsze zasady bezpieczeństwa, promujemy prospołeczne zachowania kierowców, edukujemy najmłodszych i najstarszych, organizujemy konkursy, turnieje i quizy. 

Licz do zera, czyli zero wypadków śmiertelnych na autostradzie

Warto wiedzieć, że istnieją cztery najczęstsze przyczyny wypadków z winy kierowców. Wszystkie dotyczą prostych, wręcz podstawowych zasad poruszania się w ruchu drogowym. Dlaczego zatem kierowcy łamią te zasady, narażając życie swoje, swoich pasażerów i innych podróżnych?

Więcej...

Pierwsza pomoc A1

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezmiernie istotna, bo niejednokrotnie to świadkowie ratują życie poszkodowanym w wypadku ludziom. Ważne jest nie tylko zdobycie praktycznych kompetencji, ale też nabycie psychicznej odporności i przekonania, że naprawdę się to potrafi.

Więcej...

(Za)trzymaj się zasad!

Kampania pod hasłem (ZA)TRZYMAJ SIĘ ZASAD poświęcona jest sytuacji awaryjnego zatrzymywania na autostradzie. Edukacja użytkowników autostrad i dróg ekspresowych promuje 6 złotych zasad zatrzymywania, które zapewniają bezpieczeństwo podróżnym w razie awarii pojazdu.

Więcej...

Serial komediowy „Trzymajcie się dorośli!”

Serial komediowy z morałem pt. TRZYMAJCIE SIĘ, DOROŚLI! to zabawne perypetie Rodziców pewnego chłopca. Mały Mądrala nigdy nie przegapia okazji, by pouczyć swoją Mamę lub Tatę na temat zasad ruchu drogowego, które ma w małym palcu.

Więcej...

Akcja animacja „(Za)trzymaj się zasad!”

Animowana instrukcja obrazkowa przedstawia podstawowe zasady bezpiecznego awaryjnego zatrzymania na autostradzie. Warto zwrócić uwagę na wszystkie 6 zasad bezpieczeństwa, a także na nieprzypadkową kolejność ich wykonywania.

Więcej...

Turniej dla szkół „Trzymaj się zasad”

Jak skutecznie uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Poprzez grę i zabawę! Rzuciliśmy wyzwanie uczniom szkół podstawowych: przekornie, w dobie gier komputerowych, postawiliśmy na manualną formę gry edukacyjnej – ale za to na gigantyczną skalę!

Więcej...

Jak zwierzaki przez drogę przejść chciały

Wraz z GDDKiA w Gdańsku prowadzimy cyklicznie zajęcia dydaktycznych skierowanych do uczniów klas I-III szkół podstawowych w Pomorskiem. Tematyką zajęć są zielone przejścia dla zwierząt, zlokalizowane na drogach ekspresowych i autostradach.

Więcej...

Kodeks kulturalnego kierowcy

Przepisy ruchu drogowego regulują zasady zachowania na drodze, ale życzliwość i chęć współpracy każdego z nas, kierowców samochodów i motocykli, pieszych i rowerzystów, są w dużej mierze gwarancją naszego bezpieczeństwa.

Więcej...

Zagraj w klasy, wygraj życie

Edukacja z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy ważna jest już od najmłodszych lat. Cały czas szukamy atrakcyjnych sposobów i metod, by uczyć dzieci poprzez zabawę. I nie tylko dzieci – dorośli też lubią zabawę!

Więcej...

Wiesz – pomagasz

Specjalnie dla młodych uczestników naszych konkursów, akcji edukacyjnych i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy zaprojektowaliśmy grę planszową WIESZ – POMAGASZ, która poprzez zabawę pomaga przyswoić sobie zasady pierwszej pomocy i ruchu drogowego.

Więcej...

Dopasuj pasy

Nie tylko ZAPINAJ PASY, ale rób to PRAWIDŁOWO! Akcję edukacyjną prowadziliśmy wspólnie z Funkcjonariuszami Policji. Głównym celem było propagowanie poprawnego zapinania pasów oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Więcej...

Poznajmy się!

Postanowiliśmy też opowiedzieć trochę o sobie. Autostrada to przecież nie tylko asfalt – tworzą ją ludzie. Użytkownicy autostrady zwykle nie zdają sobie sprawy, czym zajmują się pracownicy Operatora lub Koncesjonariusza – dlatego poznajmy się!

Więcej...

Zwolnij – przeżyj

Nadmierna prędkość na drogach to temat znany i eksploatowany przez dziesiątki kampanii na całym świecie. Na autostradach, mimo jej infrastruktury, może być równie niebezpieczna jak na każdej innej drodze. Dlatego też o tym mówimy – krótko.

Więcej...

Program Amber+

Od lat z powodzeniem realizujemy program lojalnościowy Amber+, w ramach którego kierowcy podróżujący naszą autostradą zbierają pieczątki za przejazdy, a uzbierawszy komplet pieczątek odbierają nagrody. Co roku projektujemy i produkujemy praktyczne w podroży „niezbędniki”: parasole, latarki, saszetki, kubki termiczne i wiele innych.

Więcej...

Gminy AmberOne

Wszystko, co chcesz wiedzieć o gminach położonych wzdłuż naszej autostrady znajdziesz na stronie gminya1.pl, gdzie umieściliśmy profile naszych sąsiadów. Przejrzysty układ ułatwi podróżującym znaleźć ciekawe miejsca, naprawdę warte odwiedzenia.

Więcej...